VODA

muzyczne trio fusion-rockowe

VODA

Dowiedz się więcej o artystach z naszego wydawnictwa

Voda - czyli muzyczne trio fusion-rockowe. Grupa powstała w Krakowie w lutym 2014 r.

Skład:
Radek Kopeć - guitar, voc
Dawid Wołczasty - bass
Michał Obrok - drums

"Onerare" premierowy album zespołu ukazał się 15 października tego roku. Na płycie gościnnie m.in: Magda Bożyk - śpiew, Ada Kwaśniewicz - skrzypce oraz Marcin Dyjak na harmonijce.

Radek Kopeć – muzyk , kompozytor i aranżer, który mimo swoich ogromnych fascynacji muzyką rockową, a w szczególności jej progresywnymi odłamami, również udziela się w wielu odległych projektach muzycznych. Jest liderem Vody, autorem wszystkich tekstów oraz większości muzyki na płycie Onerare. Oprócz twórczości własnej, albumów z muzyką rockową, jazz-rockową czy fusion, współpracował począwszy od 2000 roku: z wokalistą Wańka Wstańka - Buffetem, a po wyjeździe do Wielkiej Brytanii m.in. z reaktywowanym brytyjskim Pandamonium (Bob Ponton), Free Again czy Divine Intervention . W ubiegłym roku współtworzył album ‘Yearning’ Magdy Bożyk, z której zespołem regularnie występuje jako gitarzysta basowy.

Dawid Wołczasty - basista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku, skąd pochodzi. Jego instrumentem głównym był akordeon. Naukę gry na gitarze basowej rozpoczął w wieku czternastu lat. Zafascynowany instrumentalną muzyką progresywną i postrockową wraz z braćmi założył zespół B17. Jest również basistą takich zespołów jak Galaktyka i Fermentacja.

Michał Obrok - miłośnik muzyki lat siedemdziesiątych, poza bębnieniem w VODZIE w wolnym czasie uwielbia kręcić śrubki w motocyklach i ruszać na łono przyrody.

Ta mieszanka daje szeroki wachlarz możliwości, szczególnie objawia się to podczas koncertów zespołu Voda, kiedy muzycy improwizują, często wzbogacając i rozszerzając swoje kompozycje poszczególnymi partiami solowymi.

Na płycie Onerare wzięli udział:

Michał Marzec - basista VODY w latach 2015-2017. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gra na co dzień z zespołem Grey Zone American Blues, ostatnio pracuje nad materiałem na solową płytę.

Piotr Skrzyński to perkusista o inklinacjach jazzowych. Koncertuje z pianistką Janą Bezek oraz Białowolski/Skrzyński/Szwugier Trio, od kilku lat współpracuje z zamojskimi Międzynarodowymi Spotkaniami Wokalistów Jazzowych, gdzie m.in. grał w składzie zespołu Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Perkusista VODY w latach 2015-2017.

Magda Bożyk – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, znana słuchaczom m.in. dzięki autorskiej płycie Yearning /2014/ Patronat Radio Kraków, Jazz Forum. Pracuje obecnie nad drugim albumem.

Ada Kwaśniewicz - skrzypaczka, współpracowała z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia czy NOSPR. Występowała solowo z Filharmonią Śląską, ma na koncie również liczne występy i nagrania kameralne z muzyką klasyczną oraz rozrywkową, a ponadto półroczny pobyt w Mozarteum (Salzburg). W najbliższym miesiącu występuje w premierowych koncertach Piaska.

Marcin Dyjak - to muzyk grający na harmonijka ustnych, muzyk sesyjny, nauczyciel gry. Jego styl gry zdecydowanie łamie dotychczasowe stereotypy dotyczące harmonijki ustnej. Zaawansowane techniki gry, pozwalają na wszechstronne oraz różnorodne zastosowanie tego niepozornego instrumentu. Obecnie realizuje się w projekcie: "Drabina Jakuba". Wielokrotnie występował m.in z takimi artystami jak: John Lee Hooker Jr., Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Grażyna Łobaszewska; z zespołami Daddy’s Cash, Oddział Zamknięty, Piotr Nalepa Breakout Tour oraz w wielu innych jako sideman.

Galeria zdjęć artysty

6 2 DSC00139 VODA_logo_blue_wys _MG_1679kol _MG_1693kol