VODA

muzyczne trio fusion-rockowe

VODA

Dowiedz się więcej o artystach z naszego wydawnictwa

Voda - czyli muzyczne trio fusion-rockowe. Grupa powstała w Krakowie w lutym 2014 r.

Skład:
Radek Kopeć - guitar, voc
Mikołaj Spendel - gitara basowa
Michał Obrok - drums

"Onerare" premierowy album zespołu ukazał się 15 października tego roku. Na płycie gościnnie m.in: Magda Bożyk - śpiew, Ada Kwaśniewicz - skrzypce oraz Marcin Dyjak na harmonijce. "Amphibia" - drugi album miał swoją premierę 27 lutego 2019 roku.

Radek Kopeć – muzyk , kompozytor i aranżer, który mimo swoich ogromnych fascynacji muzyką rockową, a w szczególności jej progresywnymi odłamami, również udziela się w wielu odległych projektach muzycznych. Jest liderem Vody, autorem wszystkich tekstów oraz większości muzyki na płycie Onerare. Oprócz twórczości własnej, albumów z muzyką rockową, jazz-rockową czy fusion, współpracował począwszy od 2000 roku: z wokalistą Wańka Wstańka - Buffetem, a po wyjeździe do Wielkiej Brytanii m.in. z reaktywowanym brytyjskim Pandamonium (Bob Ponton), Free Again czy Divine Intervention . W ubiegłym roku współtworzył album ‘Yearning’ Magdy Bożyk, z której zespołem regularnie występuje jako gitarzysta basowy.

Mikołaj Spendel - Basista od 12 roku życia kiedy to dostał pierwszą gitarę basową. Przygodę ze sformalizowaną edukacją rozpoczął w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował m.in z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną, zespołami L’Orange Electrique, Cheap Tobacco, Latest Trip, Maron czy Hans Boobel Quartet. Na co dzień gra również w zespołach Lethe i The Awarians. Swoją wiedzą dzieli się na prowadzonych przez siebie lekcjach prywatnych.

Michał Obrok - miłośnik muzyki lat siedemdziesiątych, poza bębnieniem w VODZIE w wolnym czasie uwielbia kręcić śrubki w motocyklach i ruszać na łono przyrody.

Ta mieszanka daje szeroki wachlarz możliwości, szczególnie objawia się to podczas koncertów zespołu Voda, kiedy muzycy improwizują, często wzbogacając i rozszerzając swoje kompozycje poszczególnymi partiami solowymi.

www.vodatrio.pl

Galeria zdjęć artysty

VODA_logo_blue_wys Radek_zmn DSC00139 _MG_2989_VODA_na dachu_zmn Michal_zmn 01_Mikołaj Spendel