Podczas pandemii Voda w ogóle nie wyhamowała (jak przystało na właściwości tego żywiołu). Na wiosnę zorganizowała koncert w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. Koncert nietypowy, bo po pierwsze z publicznością przed telefonami, tabletami, komputerami, po drugie w niezwykłym wydaniu: z fortepianem i kontrabasem, po trzecie nie w klubie rockowym, lecz w zabytkowym dworku, w sali kominkowej.

S.O.S. w tym składzie to odjazd. Radek Kopeć oprócz jazdy na gitarze, zaserwował nam jazdę na fortepianie. Jestem fanką S.O.S. w tym wydaniu, ale może nie jestem obiektywna, bo S.O.S. jest jednym z moich ulubionych utworów i będę go kochać w każdym wydaniu. Doskonale też zabrzmiał Amphibius z głosem Mikołaja Spendla, jego grą na kontrabasie i uwaga! z Łukaszem Piekarniakiem grającym tym razem na gitarze. Klimat niesłychany, nowe rejony w które dotarła VODA.

Koncert został sfilmowany (niezastąpiony Robert Sadowski, Krzysztof Kapuściński, skromna osoba autorki artykułu) i uwieczniony na ostatnim DVD na świecie – Parallaxis doczekała się dwupakowego wydania (CD + DVD). Okładkę zaprojektowała Anna Maria Thor – również niezastąpiona. Nakład rozszedł się w ciągu dwóch miesięcy! Voda nie wyklucza dodatkowego nakładu.

Projekt powstał dzięki niezawodnej otwartości Dworku Białoprądnickiego oraz hojności Gminy Miejskiej Kraków w ramach projektu „Kultura Odporna”. Nie byłoby też tego wszystkiego bez świetnych Michała Korpantego i Marcina Postawy – realizatorów dźwięku Studia Nagraniowego Dworku Białoprądnickiego.

Tu możecie obejrzeć koncert: https://youtu.be/tN5H24oz7XU

Tu możecie kupić nagranie Parallaxis w wersji elektronicznej: https://vodatriopl.bandcamp.com/album/parallaxis

Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w naszym SKLEPIE niedługo pojawi się wersja digipack Parallaxis.

Śledźcie fb Vody – tam najnowsze recenzje i wiadomości